Zútulnite si domov vďaka jednoduchým tipom

Každý z nás by si určite želal, aby to išlo takto rýchlo a jednoducho. Vďaka nasledujúcim tipom to môžete ľahko dosiahnuť:

organizátor
 
Zbavte sa nepotrebných vecí
Tento krok sa zdá byť vyčerpávajúci, ale verte, že je toho hoden. Vyberte si miestnosť, s ktorou začnete, nasaďte si gumové rukavice, pripravte si vrece na odpadky a pusťte sa do toho. Prejdite každý kút, každú skrinku, na ktorú ste už možno aj zabudli, skočte rovno do toho neporiadku…Nebojte sa vyhodiť tú nevkusnú žltú vázu len preto, že ste ju vyrobili, keď ste mali šesť, alebo schovajte ju do krabice, ak má pre vás hodnotu, hlavne buďte k sebe prísny a zbavte sa vecí, ktoré nepotrebujete a nepoužívate.
 
Starajte sa o svoju izbu
Keď odchádzate z domu, je jednoduché prehodiť cez posteľ prikrývku a vytiahnuť žalúzie. Snažte sa vytvoriť zo svojej spálne príjemné útočisko a relaxačný raj po náročnom dni.
Začnite tým, že si zaobstaráte niekoľko luxusných vankúšikov a prikrývku. Ušetriť môžete tým, že zrecyklujete staršie záclony. Vankúše by mali byť plné a lákavé. Rozhádžte ich po posteli.
Po izbe môžete rozložiť sviečky.
Ak máte partnera, jeden kútik by ste mohli venovať svojmu vzťahu a umiestniť tam fotky vás dvoch, prípadne nejaké predmety, ktoré symbolizujú, že patríte k sebe.
 
Povedzte to kvetmi
Nečakajte na príležitosť, kým vám niekto kúpi kvety. Kúpte ich sama a dajte si ich do obývačky, kuchyne či chodby.
Je dokázané, že kvety znižujú depresiu, obohacujú myseľ a zvyšujú sociálny kontakt. Kala symbolizuje krásu, klinček pôvabnosť, orchidea lásku…

postel
 
Voňavá kuchyňa
Kuchyňa je ideálnym miestom na porozprávanie sa so susedkou alebo priateľmi. Vytvorte podmienky v svojej kuchyni na kávičku a relax.
Oživte svoju kuchyňu vôňou kávy alebo škorice.
 
Pohodlná kúpeľňa
Investujte do svojej kúpeľne – mala by byť príjemná na relaxáciu po náročnom dni. Využite sviečky a vôňu levandule či majoránu.

Zútulnite si domov vďaka jednoduchým tipom
4.2 (84%)5