Odľahčené škridle za rozumnú cenu

Či už staviate novú strechu alebo rekonštruujete tú starú, skúste sa porozhliadnuť po odľahčených strešných krytinách, ktoré až tak veľmi nezaťažujú strechu na rozdiel od tých klasických. Ako iste viete, hmotnosť škridle je dôležitá informácia najmä pri starých domoch, pretože pokiaľ sa rozhodnete pre klasické ťažké škridle, akými sú pálená, keramická a podobne, veľmi zaťažia pôvodnú konštrukciu a môžu ju tak časom poškodiť, prípadne prispieť k jej znehodnoteniu. Aké odľahčené škridle trh ponúka a prečo sa pre ne rozhodnúť?

střechy

Sklon strechy je pri výbere strechy dôležitý

Vhodne zvolené škridle a súvislosti so sklonom strechy by mali správne odvádzať vodu. Ak neodvádzajú, voda zostáva na streche, prípade sa dostáva pod strechu a zbytočne ju zaťažuje. V súvislosti s pretekajúcou vodou však nastávajú aj ďalšie problémy. Samotný sklon strechy je pri výbere škridle určujúci, pretože typ sa vyberá práve podľa sklonu. Z odľahčených strešných krytín máte preto na výber plechové škridle, asfaltový šindeľ a plastovú strešnú krytinu.

Plechové škridle

Plechové strešné krytiny sa vyrábajú najmä z pozinkovaných oceľových plechov. Sú ošetrené tak, aby strecha vydržala roky ako nová a nedošlo k zhrdzaveniu či usádzaniu nečistôt. Dnes je trh so škridlami natoľko rozvinutý, že plechové škridle je možné dostať v rôznych farebných prevedeniach a v tvaroch podľa vašich predstáv. Plechová strešná krytina sa vyznačuje najmä dobrou odolnosťou voči poveternostným podmienkam, nízkou hmotnosťou a rýchlou montážou. Svojim vzhľadom dokonalo napodobnia klasické strešné krytiny. Za snáď jedinú nevýhodu sa považuje hlučnosť pri daždi.

tašky

Asfaltový šindeľ a plastová strešná krytina

Asfaltový šindeľ možno nebol v minulosti príliš obľúbený, no technológia výroby prešla rôznymi zmenami, a tak sa zase teší zo svojej popularity. Hlavnou výhodou je nízka cena. Šindle sa ukladajú na dosky alebo debnenie. Šindle sú ošetrené špeciálnou zložkou, ktorá zabraňuje nasiakavosti vodou. Vďaka svojej mäkkosti sa prispôsobia akémukoľvek tvaru strechy. Čo sa týka ľahkých plastových strešných krytín, u nás zatiaľ nie sú až také rozšírené, ako by ste si mohli myslieť. Väčšinou sa vyrábajú recykláciou rôznych plastov a dokážu verne imitovať drevené šindle či dokonca keramické škridle. Vyznačuje sa nulovou nasiakavosťou a vysokou odolnosťou voči poveternostným podmienkam. Jej montáž je veľmi jednoduchá a čo je na tejto krytine najlepšie, nevyžaduje si žiadnu údržbu.

Kvalitné škridle za najlepšie ceny vyberajte na https://krytina.sk/.