Príroda je krásna a mnohostranná

Príroda je súčasťou nášho sveta a poskytuje nám mnoho pekného. Ja osobne mám veľmi rada prírodu a cítim sa v nej príjemne. Keď sa vyberiem niekam do lesa, hneď sa cítim voľnejšia a šťastnejšia. Poskytuje mi to slobodu, ktorú tak veľmi v bežnom živote potrebujem. Každodenný stereotyp unavuje a práve preto je toto spôsob ako si oddýchnuť a odreagovať sa.

příroda

Ak máte zdravotné problémy je to aj skvelý spôsob ako si zdravotne pomôcť. Vzduch, ktorý je v prírode je veľmi čistý a neobsahuje škodlivé látky. Hovorí sa dokonca o zázračných liečivých účinkoch prírody na telo človeka. O to viac ak ide o psychické ochorenia ako sú úzkosti, či depresie. Práve prechádzky v lese ju dokážu zmierniť dokonca aj úplne prekonať. Skúste o tom popremýšľať.

Príroda je krásna a mnohostranná. Poskytuje nám pohľad na zvieratá, ktoré v nej žijú a taktiež rastliny, stromy. Všetko to dokopy vytvára neopísateľne čaro. Môžete si v nej napríklad nazbierať rôzne bylinky a robiť si domáce čaje. Už naše staré mamy to takto praktizovali. Alebo čo tak zájsť si na lesné jahody? Mňam! Chutia úplne inak ako tie, ktoré nájdete v obchode. Zahrnúť tu môžeme aj zber húb. Mnoho hubárov pravidelne navštevuje lesy a má v tom istú záľubu.

jezero

Rieky, potoky alebo jazerá. Aj to je súčasťou prírody. Len keď stojím a pozerám sa na tečúcu rieku, cítim ako ma to upokojuje. Potok je plný skál a rastlín. Aj v našich riekach žijú zvieratá ako sú ryby, vydry či iné drobné živočíchy. Niekedy je veľmi dobré zaplávať si v jazere, je to veľmi uvoľňujúci a osviežujúci pocit. Mali by ste to skúsiť. Je to úplne iné ako kúpanie sa v bazéne. Ako by ste sa na chvíľku aj vy stali súčasťou prírody.
Pre mňa sú však stále najdôležitejšie zvieratká ako súčasť lesov a celkovo prírody. Sú to krásne tvory, ktoré by sme si mali chrániť a snažiť sa im pomáhať. Napríklad aj tým, že im nebudeme znečisťovať prostredie v ktorom žijú. Myslite na to a milujte našu prírodu.