Dizajnový doplnok aj dôležitá súčasť interiéru

Ak ste zatiaľ iba sami dvaja, snažíte sa mať okolo seba romantickú atmosféru, ktorú tvoria veci, ktoré máte radi. Až neskôr s príchodom detí myslíte viac na bezpečie, dokonalú funkčnosť a niektoré veci jednoducho musia z domu na nejaký čas preč. Napriek tomu každý čas má svoje čaro a bez neho by sme neboli, tým kým sme.

balkon

Veľmi zaujímavým prvkom je napríklad zábradlie, ktoré nám ozvláštni priestor a zaistí stabilitu a bezpečie. Môžu ich tvoriť tenké stĺpiky alebo aj celé plochy spojené k sebe.

A aké sú trendy v tomto odvetví?

Neexistujú v podstate žiadne pravidlá. Súčasným trendom sú kombinácie moderných materiálov s tými prírodnými. Najpoužívanejšia je oceľ a drevo.
Veľmi populárne je ale sklenené zábradlie, ktoré pôsobí veľmi čistým a krehkým dojmom. Pritom je pevné ako skala. Nemusíte sa báť ani údržby, ktorá nie je zas až tak zložitá. Počítajte ale s tým, že sa jedná o relatívne drahú variantu, ktorá je navyše náchylná k poškodeniu. Dnes ich nájdete v podstate v 40% domácností. Nevolila by som túto variantu ale u detí, pretože inak budete stále nachádzať odtlačky od malých prstíkov a to nie je to najhoršie. Pre inšpiráciu sa môžete zájsť pozrieť napríklad sem: https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/. Nájdete tu najnovšie postupy a veľmi zaujímavé riešenia.

Predtým sa veľa používali tenké rúrky, ktoré dnes už asi veľmi často neuvidíte. Výhodou je jednoduchá inštalácia aj údržba. Dizajnovo je ale takéto zábradlie celkom nevzhľadné. Jeho prednosťou je ale veľmi nízka cena.
Môžeme sa ešte pozrieť na zaujímavú kombináciu oceľ – drevo. Toto riešenie sa hodí v podstate do každého domu či bytu. Celo kovová konštrukcia by pôsobila veľmi chladne.

metro
A potom je tu naše obľúbené sklo, ktoré je jednoducho luxusné a často sa používa aj na balkóny. Máte výhľad a nemusíte sa báť, že by vaše dieťa prepadlo rúrkami. Na trhu nájdete dokonca širokú ponuku farebných variantov a tieňovanie, kde si vyberie každý náročný zákazník. Tomuto typu sa hovorí tiež bazén. Ak váš rozpočet nie je príliš napnutý, potom môžeme len vrelo odporučiť.