Cestovanie je vášeň

Mnoho ľudí, ktorých poznám má vo svojom zozname želaní, že by raz chceli precestovať kľudne aj celý svet, spoznať nových ľudí, rôzne iné kultúry, náboženstvá a vidieť to, čo iní nevideli. Mnoho z nich však ostane len pri tom sne. A pri tom práve cestovanie je ako keby ste žili svoj sen na zemi. Svoj sen, ktorý patrí len vám a splnil sa vám. To je to najviac, čo môžete zažiť. Splnenie sna.

medvěd

1.      Srdce hovorí áno

Ako hovorí nadpis tohto článku – Cestovanie je vášeň – je to naozaj tak. Raz keď začnete cestovať, už nikdy nebudete chcieť prestať. Úplne vás to pohltí a už pri prvom výlete do neznámej krajiny budete ohúrení a nadšení až tak, že budete plánovať hneď ďalší výlet, aby ste spoznali, čo najväčší kus sveta. Veď, na čo iné by ste boli na tomto svete, keď nie na cestovanie a spoznávanie sveta.
A práve vtedy vám srdce tlčie len preto, aby ste cestovali, spoznávali a žili svojím snom. Najlepšie je, keď máte niekoho, s kým tieto pocity zdieľate a nie ste na cestách sám. Aj keď niekomu to nevadí.

2.      Rozum hovorí nie

No rozum tomu vôbec nerozumie, pretože ste mladý a máte rozmýšľať nad budúcnosťou. Užívať si môžete po tom, keď si zabezpečíte vlastné bývanie, detičky, manžela, rodinu, svadbu, kariéru. Rozum vám hovorí, že cestovanie nie je to správne, pretože pri tom stratíte strašne veľa času a peňazí, ktoré budú nenávratne preč a vy budete začínať od nuly, keď sa vrátite naspäť z ďalekých krajín. Ak sa vrátite.

letadlo

A to je ďalšia vec, ktorú vám pripomínajú hlavne členovia vašej rodiny, že si máte dávať pozor, pretože druhé krajiny majú síce pre vás zaujímavú kultúru, ale môže byť v tej kultúre, niečo na čo nie ste zvyknutí a keď to náhodou porušíte, môžete to trpko oľutovať. To už je tá odvrátená stránka cestovania.
Môj návrh na koniec znie tak, že najlepšie bude, ak sa pri cestovaní udržíte pri zemi a nebudete lietať v oblakoch. Svoje cesty si vždy dopredu a dôkladne premyslíte. Nebudete konať príliš spontánne, pretože by sa vám to mohlo vypomstiť, tak ako som už spomínala.

Ale nech vás to neodradí od vášho sna!!!