Voľné šíriteľný vírus po sociálnej sieti

·         Surfujete len tak po sociálnej sieti a zrazu Vám príde správa od vášho priateľa. Na Tom nie je nič nezvyčajné. No keď si správu pozriete zistite že Vám poslal video. Vy si však myslíte že je to video ktoré zdieľa po sociálnej sieti. Avšak toto video môže byť veľmi nebezpečné nájme pre vaše zariadenia.

messenger
 
·         Nejde o vírus ako vírus . Tento je špecifický nájme tým že sa odosiela bez toho aby ste k tomu vedeli. Funguje to na princípe odosielania vy to odošlete vášmu  priateľovi ktorý to následne odošle ďalším  priateľom a takto to pokračuje ďalej. Zatiaľ však nebolo zistené čí sa dá tento vírus zastaviť v odosielaní.  Niekedy sa stane že si toto video pozriete a myslíte si že je to video ktoré je bezpečné. No nie je . Klasické video z YouTube má link ktorý sa dá kopírovať. Vírus však tento link neobsahuje a nájdete tam len vaše meno zo znením “ Janka Hrášok wtf “ a znak alebo logo YouTube .

zabezpečení
 
·         Ak ste na to klikli zobrazila sa Vám tancujú a babka a potom ste boli ďalej presmerovaní na prihlásenie do Messengeru. Pre tých ktorý majú vo svojom Smartphone alebo tablete antivírus sa ku tancujúceho babke nedostane a donúti vás to len prihlásiť na Messenger. Avšak aj keby ste tam zadali svoje prihlasovacie meno a heslo ďalej vás to nepustí. Pre tých ktorý nemajú antivírus , a otvoria tento odkaz , vírus sa automaticky stiahne do vášho smartphonu a začne poškodzovať vaše súbory ,a bude vám zmazať zariadenie. V takomto prípade sa dá brániť týmito spôsobmi.

kybernetika

–          Hneď ako prvé odstráňte konverzáciu na Messengeri aby ste tento vírus už nikdy neotvárali.
–          Potom odinštalujete a znova nainštalujte Messenger a prihláste sa ( ak by sa Vám nedalo prihlásiť pokračujte v týchto krokoch)
–          Skontrolujte si svoj smartphon alebo tablet antivírusovou aplikáciou
–          Ak vám našla aplikácia vírus okamžite ho odstráňte zo svojho zariadenia.
–          Reštartujete zariadenie a môžete ho znova bezpečne používať bez vírusov.