Nezamerajme sa na číslo na váhe, ale na prijímanie a spalovanie tukov

Dosiahnutie ideálnej váhy, to je téma, ktorú hneď na začiatku rozoberiem. Pretože čo je ideálna váha? Každý si možno predstaví iné číslo, takáto hodnota je u každého rozdielna. Záleží to aj od výšky postavy, telesnej konštrukcie, pohlavia i veku. Také ideálne číslo teda určite neplatí rovnako pre každého. Nezamerajme sa teda na číslo, ale na to, koľko tuku do nášho tela prijímame a koľko ho dokážeme spáliť.

spor

  • Takže áno, na túto problematiku sa musíme pozrieť z rozličných hľadísk.

Aj v tomto smere však treba brať do úvahy rozdiel a tým je rozdielny metabolizmus. Niekto sa skrátka narodí a má v génoch, že jeho metabolizmus funguje rýchlejšie. Boli to tí spolužiaci, ktorí stále niečo jedli a chrúmali, no boli ako špajdličky. Zrejme si na takých spomínate i vy. Zrýchliť metabolizmus však môže v podstate takmer každý a to pravidelným pohybom, najlepšie hodinu po jedle.

Taktiež sa vraví, že muži od prírody s potravy priberajú skôr na svalovej hmote, ženám sa má potrava ukladať ako tuk v okolí bokov. Dáva to logiku, no je pravda, že niekedy nevidíme po ulici chodiť zrovna Herkulesov mužského pohlavia, tuk sa odráža aj na ich výzore. Každopádne žene širšie boky pristanú, rovnako tak ako chlapovi silné paže. To je aspoň môj názor a určite nie som jediný. Ale tuk, respektíve jeho ukladanie v tele si niekedy nevyberá. Zasiahne napríklad i brucho, či z pevných a šľachovitých rúk sa stane skôr trasúca „huspenina.“

dieta

Potom však poznáme nemálo prípadov, kedy sa ľuďom tvorí tuk a nenachádza sa vhodné či efektívne riešenie. V tom prípade môže zaúčinkovať ráznejšia voľba a to spalovače tukov.
Sú vhodné pre prípad, ak skutočne diéta či pohyb nezaberajú, či jednoducho na také veci nemáte čas, alebo potom sú vhodné skôr pre pacientov, ktorí majú nábeh na obezitu a potrebujú priame riešenie. V prípade záujmu takéto pomôcky v podobe liekov dnes nájdeme bežne internete, články, informácie, rovno aj e-shop, cez ktorý si vyberieme a objednáme z pohodlia domova.