Slnečné pobrežie

Najmilovanejšou časťou Slovákov v Bulharsku je rozhodne Slnečné pobrežie a Primorsko.
Tisícky našich turistov opakovane tieto oblasti navštevujú a sršia spokojnosťou. Služby v Bulharsku lepšia kvalitu, pribúdajú luxusné rezorty s vynikajúcimi službami.
Primorsko má 2 pláže. Úplne rozdielne. Kto tam bol vie o čom píšem. Je tam severná a južná časť. Obe pekné a navštevované.
Slnečné pobrežie má ale nádhernú, širokú a hádam nikde nekončiacu pláž. More je príjemné, vstup do mora pozvoľný a dno piesčité. Milujem tento typ pláži-
ptáci nad mořem
Sú aj dobre vybavené. Lehátok a slnečníkov je tu dostatok. Cena za ich prenájom je ale na bulharské pomery pomerne drzo vysoká. Sú tu ale aj časti pláže, kde si nepotrebujete zaplatiť slnečník a môžete mať svoj.
Pláže sú vybavené sprchami, toaletami. Nad našou bezpečnosťou tam bdejú plavčíci- krásni, tmaví, urastení. Ráno vyvesia vždy vlajku, ktorou označia stav kúpania sa. Biela je najbezpečnejšia. Čierna velí zákaz kúpania sa.
Ceny kávy, piva, minerálky sú veľmi príjemné. Ceny jedál tiež. Ale ako všade- aj tu platí, že čím ďalej od mora, tým je cena pokrmov a pitia lacnejšia.

Slnečné pobrežie-„Sončev brjag“- je nielen časť bulharského pobrežia ale aj názov koňaku. Celkom chutného a lacnejšieho ako Pliska. Dajte si večer za pohárik pred jedlom. Ochutnajte bulharské špeciality- šaláty a ryby. Po jedle si dajte bulharské vínko. Milo prekvapí sýtosťou farby a chute.
Slovania- poďme k Slovanom. Slováci- poďme na dovolenku k Bulharom. Prečo ?

  • Nádherné teplé more
  • Krásna piesčitá pláž
  • Výborná kuchyňa
  • Krásne ubytovacie zariadenia –od apartmánov po TOP hotely
  • Fantastickí ľudia
  • Žiadna jazyková bariéra

pobřeží
Bola som v Bulharsku mnohokrát a vždy sa teším na návrat. Prirástlo mi Bulharsko k srdcu a more osoží môjmu zdraviu. Nikdy mi tu veru nič nechýba. Slnečné pobrežie si zamilujete veru aj vy. Vyskúšajte jeho pohostinnosť a neoľutujete veru.