Nohy v teple

Keď vyrážame do ulíc musíme myslieť na teplé, vhodné oblečenie a obuv, aby sme ochránili svoje zdravie. Práve sychravé počasie vie nepríjemne ohroziť našu imunitu. Málokto však myslí na vhodné oblečenie aj v teple našich domovov. Zo zimy prídeme domov, kde častokrát zhodíme zo seba takmer všetky vrstvy.

Vedeli ste však, že najviac tepla z nášho tela uniká cez hlavu a nohy? Preto práve tie si musíme držať v teple a najviac chrániť.

paris-1930992_1280

Práve nohy bývajú najviac citlivá časť tela, kde nám býva najväčšia zima. Niektorí zimomraví ľudia musia celé dni sedieť pred kozubom aby zohriali svoje chodidlá. No lepšie je myslieť na kvalitné ponožky. Väčšina ponožiek, ktoré bežne kúpime za akciovú cenu v obchodoch je vyrobená z umelých materiálov a preto máme pocit studených nôh aj napriek tomu, že poctivo nosíme ponožky. Tento problém ale vyriešia vlnené ponožky. Vlna je prírodný materiál, ktorý bráni unikaniu tepla a tým ich aj skutočne zahreje. Vďaka prírodnému materiálu sú tieto ponožky príjemne mäkké a vaše nohy sa v nich nebudú potiť. S ohľadom na životné prostredie sú balené v ekologickom obale a radosť nimi môžete urobiť aj svojim blízkym vďaka darčekovému baleniu. Vybrať si môžete z klasických jednofarebných jednoduchých dizajnov, ale aj z niekoľkých vzorov. Práve prichádzajúca zima je inšpiráciou aj pre vzory na ponožkách.

books-3454381_1280

Na Slovensku je odjakživa peknou tradíciou, obdarovávať sa na Vianoce ponožkami. Ale nie hocijakými. Práve teplé, kvalitné, vlnené ponožky boli už v minulosti hlavným darčekom pod stromčekom. Nie je nič lepšie ako sadnúť si v Zime ku vianočnému stromčeku s horúcim čajom v ruke a teplými ponožkami na nohách. Práve toto je to pravé čaro Vianoc a verte, že takýto darček poteší deti aj dospelých oveľa viac ako by ste čakali.