Masáž proti celulitíde


Problém celulitídy postihuje takmer všetky ženy a mnohé určite niekedy v živote  čelili tomuto problému. V skutočnosti to nie je otázka veku a nie je to nevyhnutne spojené s problémom s hmotnosťou. Mnohé ženy a dievčatá sto majú veľmi zložité a považujú za nepríjemné hovoriť o tom.

pomeranč

Nie je však potrebné, aby sa veľmi znepokojovali, pretože celulitída nie je problém samotný, ale jeho následky. Existujú rôzne riešenia tohto problému a dnes je ľahké nájsť účinné nástroje a metódy, ktoré môžu výrazne zlepšiť vzhľad pokožky a celulitíde znižovať viditeľnosť. Musíte pochopiť, čím rýchlejšie začnete konať, tým rýchlejšie sa môžete zbaviť tohto problému. Pri správnej starostlivosti koža môže byť preukázateľne hladšia. Ak chcete odstrániť odumreté bunky pokožky a bojovať proti celulitíde, jedným z najlepších riešení je nepochybne masáž. Pre dosiahnutie optimálneho účinku masáž by mala trvať od 6 do 15 minút denne alebo môžete použiť krém proti celulitíde, pretože pomáha obnoviť a udržať mladistvé telo a odstrániť celulitídu. Začnite masážou zospodu a postupne sa posúvajte nahor.

Začnite svojimi nohami:
Sediaci na podlahe,nohy ohnuté, začínajte od členkov až po koleno, masírujte v kruhových pohyboch (2 minúty na obidvoch nohách).

Pokračujte bokmi:
Postavte sa, položte ruky na kolená a zatlačte na kožu, pohybujte sa až do slabín. Potom začnite masáž tým, že si pokožku roztiahnete rukami. Metóda spočíva v napínaní kože.

Brucho:
Ležte a uvoľnite sa, dajte dlaň na žalúdok, urobte kruhové pohyby v smere hodinových ručičiek (1 minútu). Táto metóda vedie k zvýšeniu svalového tonusu a úplnému zmiznutiu malých lézií celulitídy.

masaž

Ruky:
Začnite na vnútornej strane rúk. Pevne uchopte pokožku druhou  rukou (pokožka by mala byť medzi palcom a 4 ďalšími prstami) a pokračujte vo vyhladzovaní.
Nepreháňajte to, inak môže dôjsť k tvorbe modrín.