Pomáha mlieko pri chudnutí?

Ako mlieko pomáha v boji proti úbytku telesnej hmotnosti
V súvislosti s preukázaním prínosu mlieka s nízkym obsahom tuku pre úbytok hmotnosti bolo vykonaných niekoľko výskumných štúdií na. Tie zistili, že konzumácia najmenej troch porcií mlieka s nízkym obsahom tuku skutočne pomáha pri riadení hmotnosti.

mléko

Mlieko vás nasýti
Zdravotnícki experti hovoria, že odstredené mlieko má menej kalórií a zasýti vás viac ako iné nápoje, napríklad sóda, čaje alebo energetické nápoje. Vzhľadom na vysoký obsah bielkovín vám pitie mlieka poskytuje pocit plnosti po dlhšiu dobu a máte tendenciu jesť podstatne menej.

Zlepšuje váš tréningový režim
Mlieko môže skutočne pomôcť pri zvyšovaní vášho tréningového cvičenia, pretože mení zloženie tela. Podľa výskumníkov, konzumácia mlieka bezprostredne po cvičení vedie k väčšiemu vývoju svalovej hmoty, strate tuku a získaniu sily, na rozdiel od energetických nápojov.

Najlepšie mlieko na pitie
Keď ste na ceste k úbytku hmotnosti, je dôležité vytvoriť si takzvaný deficit kalórií. Znamená to stav, keď vaše telo spaľuje denne viac kalórií ako je jeho príjem. Existujú určité druhy mlieka, ktoré sa odporúčajú piť, pretože pomáhajú udržať nízky príjem kalórií.
Ak vyberáte mlieko na svoj denný príjem, uistite sa, že je bez tuku, pretože mlieko bez tuku má len 83 kalórií na šálku a šálka plnotučného mlieka obsahuje 150 kalórií. Ak chcete piť mliečnu alternatívu, ako je napríklad sójové mlieko, malo by byť nesladené. Tieto alternatívy rovnako pomáhajú úbytku hmotnosti, pretože sú obohatené o obsah bielkovín. Hoci mandľové mlieko je zdravé, pravdepodobne budete mať po jeho pití skorší pocit hladu.

kalorie

Kľúčom je zostať hydratovaný
Bez ohľadu na to, aký typ mlieka sa rozhodnete piť počas vášho chudnutia, musíte ho piť s mierou a kontrolovať dennú dávku. Tiež je potrebné poznamenať, že voda by nemala byť nahradená žiadnym iným nápojom na hydratáciu, vrátane mlieka. Voda je najlepšia tekutina, ak chcete zostať hydratovaní, taktiež pomáha pri chudnutí a je dobrá pre vaše celkové zdravie.