6 tipov na zábavné interiérové aktivity pre deti


Milujem chvíle zábavy s deťmi doma. Užívam si to rovnako ako deti. Hra vytvára puto medzi nami.

Ako sa hrať? Akú hru vybrať pre deti ? Všetko je závislé od veku dieťaťa a od záujmov !

Mám deti v predškolskom veku . Medzi naše obľúbené hry  patria tieto :

lego


  • Bádateľská hra.  Cieľom hry je bádať a pozorovať dôsledky deja. Hra má niekoľko variácii.  Môže sa vyrábať populárny sliz .Jednoduchšie je ak si ale každé dieťa zoberie nádobu s vodou a vodové farby a postupne do vody dáva  farby. Sleduje pohyb farby v tekutine. Pridá ďalšiu farbu a sleduje čo sa deje. Pre deti je zaujímavé aj tvorenie  modrých kvetov. Do vody dáme modrú farbu- vložíme kvet a postupne listami preniká modrá farba .

  • Kartové hry sú stálicou medzi hrami . Teraz  je to čierny Peter a Uno. Obe hry učia deti logicky rozmýšľať, kombinovať obrázky. Dieťa sa učí aj prehrávať. Nie je to veru ľahké naučiť dieťa, že veru v živote sa nie vždy vyhráva.

  • Tvorba predmetov z kartónových zvyškov  od kuchynských utierok, Vyrobili sme postavičky a hrali sme divadlo. Klasické bábkové. Význam hry je jednak v tvorbe postavy, ktorú do rozprávky potrebujeme a jednak v tvorbe a interpretácii textu pri samotnej hre. Rozvíja sa jazykový prejav dieťaťa.

  • Kocky všetkého druhu sú stálicou medzi hračkami roky. Mosty, domy, autá- všetko sa dá postaviť a následne sa s tým hrať.

  • Hra s rukavicami. Na rukavice – na prsty nakreslíme tváričky a rozprávanie môže začať. Súboje nemajú koniec . Staré rukavice môže takto dobre poslúžiť.

  • Strihanie, skladanie papiera a následné maľovanie vytvorených kúskov je výbornou zábavou počas sychravého počasia, keď sa nedá ísť vonku a deti sa začínajú doma nudiť.

kuličky

Čas trávený  s deťmi je  naozaj krásny. Je obohacujúcim aj pre mňa. Zároveň je spôsobom  dokonalého poznávania dieťaťa. Aj to cieľom hry s deťmi ! Nenechajte sa o to v žiadnom prípade veru  ukrátiť .