6 tipov na zábavné interiérové aktivity pre deti

Milujem chvíle zábavy s deťmi doma. Užívam si to rovnako ako deti. Hra vytvára puto medzi nami.
Ako sa hrať? Akú hru vybrať pre deti ? Všetko je závislé od veku dieťaťa a od záujmov !
Mám deti v predškolskom veku. Medzi naše obľúbené hry patria tieto :

lego

  • Bádateľská hra. Cieľom hry je bádať a pozorovať dôsledky deja. Hra má niekoľko variácii. Môže sa vyrábať populárny sliz.Jednoduchšie je ak si ale každé dieťa zoberie nádobu s vodou a vodové farby a postupne do vody dáva farby. Sleduje pohyb farby v tekutine. Pridá ďalšiu farbu a sleduje čo sa deje. Pre deti je zaujímavé aj tvorenie modrých kvetov. Do vody dáme modrú farbu- vložíme kvet a postupne listami preniká modrá farba.
  • Kartové hry sú stálicou medzi hrami. Teraz je to čierny Peter a Uno. Obe hry učia deti logicky rozmýšľať, kombinovať obrázky. Dieťa sa učí aj prehrávať. Nie je to veru ľahké naučiť dieťa, že veru v živote sa nie vždy vyhráva.
  • Tvorba predmetov z kartónových zvyškov od kuchynských utierok, Vyrobili sme postavičky a hrali sme divadlo. Klasické bábkové. Význam hry je jednak v tvorbe postavy, ktorú do rozprávky potrebujeme a jednak v tvorbe a interpretácii textu pri samotnej hre. Rozvíja sa jazykový prejav dieťaťa.
  • Kocky všetkého druhu sú stálicou medzi hračkami roky. Mosty, domy, autá- všetko sa dá postaviť a následne sa s tým hrať.
  • Hra s rukavicami. Na rukavice – na prsty nakreslíme tváričky a rozprávanie môže začať. Súboje nemajú koniec. Staré rukavice môže takto dobre poslúžiť.
  • Strihanie, skladanie papiera a následné maľovanie vytvorených kúskov je výbornou zábavou počas sychravého počasia, keď sa nedá ísť vonku a deti sa začínajú doma nudiť.

kuličky
Čas trávený s deťmi je naozaj krásny. Je obohacujúcim aj pre mňa. Zároveň je spôsobom dokonalého poznávania dieťaťa. Aj to cieľom hry s deťmi ! Nenechajte sa o to v žiadnom prípade veru ukrátiť.