10 druhov hobby, vďaka ktorým sa môžete stať lepším obchodníkom

Bez odpočinku a času pre seba sa žije ťažko a nehovoriac o tom ako ťažko sa pracuje. Pretože na to aby ste vynaložili výkon, potrebujete aj určitú dávku relaxu. Akým koníčkom sa teda venovať, aby ste využili maximálne svoj potenciál a povznieslo vás to v profesijnom živote?

čtení
 

  1. Čítanie

Vrcholoví manažéri prečítajú dve knihy týždenne, čo je zhruba sto kníh ročne. Koľko ste ich prečítali za posledný rok? Knihy inšpirujú, rozvíjajú kreativitu a pomáhajú sa koncentrovať
 

  1. Fitness

Väčšinu pracovného dňa sedíte, v kancelárii, za volantom alebo na nejakej schôdzke. Takto pasívne strávený deň doslova núti k nejakej aktivite, ktorá nakopne. Zacvičte si v posilňovni. Jedna hodinka, keď sa venujete sebe, nikto od vás nič nechce, nedvíhate telefón.
 

  1. Maľovanie

Zapojenie pravej mozgovej hemisféry takisto nie je na škodu. Nemusíte mať nejaký talent ako Picasso. Rozvinú sa pozorovacie schopnosti a lepšia koncentrácia.
 

  1. Tanec

Rovnako ako obchod, aj tanec je o schopnosti vcítiť sa a improvizovať. Či už na párty, alebo niečo štandardnejšie a latinskoamerické rytmy. Tancovanie je aktívny relax.
 

  1. Štúdium psychológie

Práca s ľuďmi, typológia osobností… to všetko sa naučíte vďaka psychológii, ktorá je pre biznis prospešná.
 

  1. Behanie

Potrebujete prečistiť hlavu? Ideálne pre to je behanie. Nič nepotrebujete len dobré tenisky a vôľu.
 

  1. Jóga

Zhrnúť účinky jógy do niekoľkých viet je asi nemožné. Jóga sa dotýka meditácie, relaxácie, zahŕňa aj duchovnú stránku. Jóga vychádza z východnej filozofie a s obchodom má veľa spoločného.
 
kreslení

  1. Golf

Pri golfe môžete stretnúť množstvo zaujímavých a úspešných ľudí. A je to v tejto dobre aj životný štýl.
 

  1. Skialpinizmus

Turistika a horolezectvo na lyžiach v jednom. Ideálne „vypnutie“ v prírode. V zime.
 

  1. Štúdium jazykov

„Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom“. Dnes už sa predpokladá, že sa ovláda minimálne jeden svetový jazyk, ale nikdy tá znalosť jazykov nie je taká veľká aby sme sa nemohli naučiť ďalší.
 
A aký koníček posúva ďalej vás?