5 jednoduchých krokov, ako detoxikovať cukor z tela


Množstvo ľudí po celom svete neberie na vedomie škodlivosť cukrov. Je mnoho štúdií ktoré poukazujú na to, že nadbytočný cukor môže byť pre naše zdravie kontraproduktívny. Začína obezitou a končí cukrovkou, nadmerné množstvo cukru je dôvodom pre mnoho dnešných ochorení. Preto aby sme začali žiť zdravo, musíme obmedziť jedlá obsahujúce nezdravé cukry na minimum. Ak ale chceme niekde začať, mali by sme detoxikovať cukor z tela.

sirup

1.      Rozhodnite sa pre detox
Prvý a hlavný krok je vo vašej hlave, musíte byť presvedčený o tom, že detox je dobrý pre váš metabolizmus a zdravie.

2.      Vyhnite sa užívaniu cukru
Pre správne nastavenie metabolizmu sa snažte prestať s cukrom hneď. Množstvo ľudí robí chybu práve v tomto bode. Napríklad taký fajčiar, ktorý sa snaží prestať fajčiť, obmedzí počet cigariet z 10 na 3 denne a myslí si že znížením dennej dávky prispel v svojmu zdraviu. Preto ak sa chceme zbaviť cukru, musíme ho úplne vylúčiť. Snažiť sa nájsť si náhradu v podobe ovocia, čaj si osladiť poctivým domácim medom bez pridaných cukrov či pomocou sladidiel zo stévie.

3.      Prestaňte piť sladené vody
Ďalšou obrovskou chybou je, že väčšina z vás sa denno-denne vyhýba čokoládam, koláčom či iným cukrovinám a nevedomky príma cukry zo sladených vôd. Tekutý cukor je ešte škodlivejší ako ten v pevnej forme, pretože ide priamo do čriev. Snažte sa piť čistú vodu „osladenú“ o citróny alebo mätové listy.

příroda

4.      Začnite svoj deň bielkovinami
Pokiaľ sa chcete zbaviť cukru, musíte ho nahradiť bielkovinami. Konzumácia bielkovín na ráno je kľúčom k vyváženej hladine cukru v krvi a inzulínu. Najlepší spôsob ako konzumovať bielkoviny je zahrnúť do vašich raňajok celé vajíčko, proteínový nápoj (ktorý je dobrou náhradou sladkého), orechy a rôzne semená. Neznamená to však, že všetky tieto veci musíte miešať každé ráno, na internete je množstvo skvelých receptov na chutné a zdravé raňajky.

5.      Doprajte si dennú dávku spánku
Pravdepodobne najdôležitejším krokom je dostatok spánku, tzn. minimálne 6 hodín spánku denne. Pokiaľ nedodržujete správnu dĺžku spánku, máte nedostatok energie a často, keď potrebujeme rýchle zvýšenie energie, siahneme po veciach s vysokým obsahom cukru. Najlepší spôsob ako potlačovať chuť na cukor je dostatok spánku.