Žiarivé zuby ako z reklamy!


Veľmi radi by ste sa na svojich priateľov či blízkych úprimne a žiarivo usmievali? Bráni vám v tom žltastý povlak na vašich zuboch? Vieme čo vám môže napomôcť skôr než siahnete po drahej operácií. Každý poznáme rodovú genetiku, a každý z nás tuší čo od ktorého člena rodiny mohol asi tak zdediť.
 
pasta

  1. Prvá vec ktorej by sme sa mali riadiť je obmedzenie potravy s vysokým obsahom cukru a tukov. Cukry totiž prispievajú k tvorbe baktérií ktoré narobia neplechu, a vytvára sa s nimi zubný povlak plus zubný kaz. Mali by ste do svojho jedálnička pridať viac pitného režimu v podobe čistej vody (minimálne 2l za deň) plus bylinkové čaje (mäta, šalvia, repík, harmanček, klinček) ktoré zbavujú zápal ďasien a ústnej dutiny. Taktiež by ste mali viac konzumovať mlieko a mliečne výrobky (biele jogurty, syr, tvaroh) ktoré obsahujú vápnik a železo, ktoré priaznivo pôsobia na naše zuby. Najdôležitejšie je príjem vitamínov, a obmedzenie bieleho pečiva ktoré sa lepí na náš chrup.

ordinace

  1. Druhá dôležitá vec je obmedziť vaše každodenné návyky a závislosti. Fajčenie a príjem kofeínu či alkoholu nám spôsobuje najviac žltého a hnedého zubného povlaku. Namiesto toho si doprajte ovocný a zeleninový šalát či šťavu. Dodá vám to energiu do ďalších hodín, a budete sa cítiť sviežo.
  2. Tretia užitočná vec je návšteva raz do pol roka u dentálnej hygieničky. ktorá vám skontroluje a zároveň ošetrí váš chrup. Taktiež vám skontroluje či používate správne zubné kefky a pasty pre vašu každodennú hygienu. Poradí vám ako si správne čistiť zuby, a čo robiť keď príde nečakaná bolesť.

 zuby

Hlavne nezabúdajme nato že netreba súdiť podľa vzhľadu. Každý z nás nemôže mať dokonalý a žiarivý úsmev, no môžeme niečo preto robiť. Správny životný štýl nás privedie k vysnívanému cieľu. Správna starostlivosť, a dostatok minerálov nám o niečo viac napomôže k žiarivejšiemu úsmevu. Tak hurá do toho!