Rýchlo a zbesilo : najrýchlejšie autá na svete

Pri príprave ratingu sme použili oficiálne webové stránky automobilových spoločností a údaje z popredných svetových výskumných firiem.
·         Ferrari LaFerrari (350 km / h)
Ferrari LaFerrari je jedným z najvýkonnejších hybridných automobilov na svete. Taliani dokázali, že auto s elektromotorom môže byť dynamické aj veľmi rýchle. LaFerrari bol predstavený v roku 2013 na Ženevskom autosalóne.  Vozidlo používa rovnaký systém na obnovu energie ako vozidlá Ferrari, ktoré sa podieľajú na „Formule 1“.
·         Aston Martin One-77 (355 km / h)

formule
 
One-77 – najrýchlejší Aston Martin v histórii britskej značky. Automobil debutoval na autosalóne v Paríži v roku 2008. Celkovo Aston vyrobil 77 týchto športových vozidiel. Každá pod kapotou má 7,3-litrový motor s výkonom 750 koňských síl. Počas prezentácie predstavitelia spoločnosti tvrdili, že ide o najsilnejší atmosférický motor na svete.

·         McLaren F1 (388 km / h)

Kedysi bol McLaren F1 najrýchlejším vozidlom na svete. Ale taký čestný titul nie je v žiadnom prípade jediným úspechom, pre ktorý môžete tento stroj milovať. Centrálna poloha vodiča, telo uhlíka, 6,1-litrvy motor BMW M V12 – to všetko robí z F1, pravdepodobne najlepšie vozidlá.

·         SSC Ultimate Aero (414 km / h)

V roku 2007 sa spoločnosť Ultimate Aero stala najrýchlejším automobilom na svete, zrýchľujúcim sa na 412 km za hodinu a prelomením rekordov značky Veyron. Neskôr však Bugatti znovu získal svoju pozíciu. Ultimate Aero sa zrýchľuje na ohromujúcu rýchlosť vďaka motoru s objemom 6,3 litra s výkonom 1 287 koňských síl.

auto

·         Bugatti Chiron (420 km / h)

Po desiatich rokoch výroby najznámejšieho modelu Bugatti – Veyron – sa objavil jeho nástupca – Chiron. Vozidlo bolo pomenované po slávnom centárovi Chironovi z gréckej mytológie. Výkon motora Chiron je zvýšený na 1500 koňských síl. Napriek tomu, že Bugatti Chiron bol navrhnutý s očakávaním maximálnej rýchlosti, bol nakoniec pomalší ako špeciálna verzia Veyron – Bugatti Veyron Super Sport. Maximálna rýchlosť „Shiron“, uvedená na webovej stránke výrobcu, je 420 km za hodinu, čo je o 10 km / h pomalšie ako „maximálna“ v „Super Sport“.