Nová Kia Ceed 2018


Od žilinskej automobilky sme čakali nazízaj mnoho. Pre niekoho bude možno prekvapením , pre niekoho sklamaním. Poďme sa ale pozrieť na to čo nám nová Kia Ceed ponúka.
 auto Kia na poli
·         Poďme pekný ale od začiatku. Samotné rozmery tohto auta budú hovoriť že pôjde o klasické auto To nemôžeme zaradiť medzi osobné. Výška tohto automobilu je 1470 mm predná strana má rozmer medzi kolesami 1549 milimetrov a celková dĺžka spredu je 2035 mm . Zo zadnej strany teda nech sa nachádza kufor je dĺžka tohto automobilu 1557 mm a podložka z boku teda od kolesa po koleso je 2650 milimetrov a celková dĺžka z boku je 4310 milimetrov.
 
·         Myslím štandardné výbavu interiéru  patrí Výškovo a šírkou nastaviteľný volant , klimatizovaná schránka spolujazdca, manuálna klimatizácia, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, predná lakťová opierka z úložným priestorom, Centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, a taktiež nebude chýbať ani rádio s MP3 a k tomu 6 reproduktorov Aux a Usb výstup vďaka ktorým si môžete vypočuť svoju hudbu, a samozrejme ovládanie rádia na volante mnoho ďalšieho vo výbave interiéru.
 
 Toto auto ďalej taktiež obsahuje aj ABS, Airbag vodiča a spolujazdca ktorú si môžete deaktivovať, imobilizér , uchytenie detskej sedačky a elektrickú parkovaciu brzdu.
 
Vonkajšej strany nájdete aj spätné zrkadlá ktoré sú sfarbené vo farbe karosérie, vonkajší vyhrievanie spätných zrkadiel, zadné senzory na parkovanie ,xenónové svetlomety, športový interiér, disky z ľahkej zliatiny, a ďalšie vybavenie.
 kia športové auto
Poďme sa ale pozrieť na celkovú spotrebu tohto auta. Toto auto na sto kilometrov spapá v  mieste 7,8 litra na 100 km , mimo mesta 4,7 litra a kombinovaná spotreba je 5,8 litra na 100 km. Toto je spotreba 1,4 CRDi motore .
 
Cena tohto auta sa pohybuje od 11 tisíc eur, ale konečná suma môže byť iná závislosti od výberu balíčka ktorý si vyberiete. Teda ak by ste chceli lepšiu výbavu tak do tohto auta zaniesť  trochu viac. Však sa hovorí čím lepšia výbava tým lepšie pre vás a pre auto.