Mozilla hovorí, že platená predplatená služba prichádza na Firefox.

Mozilla plánuje začať ponúkať predplatenú službu v rámci Firefoxu, ktorá ponúka prístup k funkciám  „Premium“, ako je služba VPN alebo cloud uskladnenie. Je stále nejasné, čo presne služba ponúkne, ale výkonný riaditeľ Mozzily Chris Beard uviedol v rozhovore s t3n službu VPN aj službu cloud uskladnenie. Spoločnosť má v úmysle začať ponúkať predplatné od októbra.
Všetky údaje sú trochu nejasné – nie je jasné, či sa jedná o jednu službu predplatného, ktorá ponúka viacero funkcií alebo či ide o oddelené služby prihlásenia na odber. Ale aspoň jedna možnosť prihlásenia sa na odber je potvrdená.

firefox.jpg

Mozilla začala testovať ponuku predplatného VPN minulý október. Bol však prezentovaný ako test a sprístupnený iba malej skupine používateľov. Tí, ktorí boli prezentovaný s možnosťou boli schopní prihlásiť sa cez Firefox, platiť 10 dolárov za mesiac pre prístup k ProtonVPN.
Cieľom Firefoxu je vyvinúť „rozmanité zdroje príjmov“ , aby neboli tak silne závislé na peniazoch, ktoré dostávajú od vyhľadávacích spoločností, ktoré platia za to, aby sa zobrazovali v prehliadači. Veľká časť týchto peňazí pochádza od priameho konkurenta na trhu prehliadačov – Google – takže dáva zmysel, aby Firefox chcelo  vybudovať nový spôsob, ako zarobiť peniaze.

www.jpg

Spoločnosť hovorí, že nebude účtovať poplatky za žiadne existujúce funkcie prehliadača Firofoxu v rámci prechodu na služby predplatného. Namiesto toho je to len použitie skutočnosti, že jeho prehliadač je už prítomný na veľkom počte počítačov na predaj doplnkových služieb ľudom, ktorí v súčasnosti spoločnosť vôbec neplatia.
„Vysoký výkonný, bezplatnýa súkromý prehliadač bude aj naďalej ústredným prvkom našich základných služieb, “ povedal Dave Camp, senior viceprezident spoločnosti. Camp povedal, že prehliadač môže slúžiť používateľom, ktorí sa zaujímajú o prémiové funkcie, „bez toho, aby to ohrozilo vývoj a dosah existujúcich produktov a služieb“.