Krtkovanie Vám pomôže od trápenia

Krtkovanie je nevyhnutnou súčasťou pre udržanie správneho fungovania kanalizácie. Krtkovanie a cena zaň nie je v porovnaní so škodami spôsobenými upchatým kanalizačným systémom vysoká. Upchatie kanalizačného systému je častokrát spôsobené nánosmi a mastnými usadeninami pri umývaní riadov a podobne. Tieto usadeniny sa hromadia až dôjde k sťaženému prietoku v niektorých prípadoch až k úplnému upchatiu a to môže spôsobiť, že sa Vám splašky z kanalizácie začnú,,tlačiť,, späť do domu, respektíve späť do umývadiel, toaliet, vaň či spŕch. Toto je už konečná fáza poškodenej respektíve upchatej kanalizácie, ktorá spôsobí častokrát nemalé škody, ktorých náprava stojí nemalé finančné výdavky.

kanalizačný poklop

Naša spoločnosť sa zameriava na krtkovanie samotné, no poskytujeme aj takzvaný monitoring, kde vieme presne určiť upchatie, či iné závady na kanalizačnom potrubí a tým viete častokrát nadchádzajúcim škodám predísť. Vždy je lepšie problémom predchádzať, ako ich potom v oveľa väčšej miere riešiť. Preto neváhajte a kontaktujte nás hneď, ako zistíte nepriechodnosť Vašich odtokov. Sme k dispozícii nonstop. Samotné krtkovanie prevádzame v dvoch variantoch. Prvá možnosť je elektromechanické čistenie kanalizácie, kde je použitý elektromotor.

kanalizačný žľab

Do odtoku sa zavedie špeciálna kovová špirála, ktorá sa za pomoci už spomínaného elektromotora rozvibruje, čím postupne uvoľní nánosy v kanalizačnom potrubí a tieto budú následne vyplavené do odpadu. Druhá možnosť je vysokotlakové čistenie, kedy je použitý vysoký tlak vody. Po zavedení špeciálnej hadice s kovovou špicou sa usadeniny a nečistoty doslova odbúrajú vysokým tlakom vody a kanalizačné potrubie tak bude rýchlo opäť funkčné. V tomto druhom prípade je vhodné použitie a teda vysokotlakové čistenie prevažne vo firmách, kde je kanalizačné potrubie dlhé a je nutné použiť pomerne dlhú časť tejto hadice. V každom prípade nepodliehajte panike a kontaktujte nás, radi Vám s Vaším problémom pomôžeme.