Každá budova potrebuje okná a dvere a tie z hliníka patria k najkvalitnejším

Moderné stavby sú zaujímavé práve tým, že dokážu v sebe spojiť dizajn s praktickou stránkou materiálov, ktoré sú technické ako napríklad oceľ, no v súčasnosti je to práve hliník, z ktorého sa vyrábajú mnohé súčasti budov ako sú dvere či okná alebo aj celé fasády. Hliník je ideálny na výrobu okien v ľubovoľnej veľkosti, pretože znesie aj veľké rozmery a ťažké trojsklá, čo je dnes akýsi boom pri výrobe moderných okien. Zároveň tento materiál umožňuje previesť ich v širokej škále štýlov aj povrchovej úprave, aby bolo ich zladenie s ostatným štýlom interiéru či exteriéru dokonalé. Hliníkové systémy sú funkčné, majú požadovanú tepelnú izoláciu, hlinikove okna sú odolné proti vlamačom, zároveň sú dymotesné a odolné proti požiarom, no a v neposlednom rade sú dizajnovo zaujímavé a variabilné. Okrem okien je možné takisto vyrábať aj dvere do interiérov, ale aj do vonkajšieho prostredia.

window-959542_640

Všetky tieto vlastnosti spĺňajú výrobky z produkcie firiem Schuco a Aluprof. Spoločnosť Schuco patrí k popredným predajcom kvalitných dverných, okenných a tiež fasádnych hliníkových systémov. Na svete už stojí množstvo stavieb, ktoré sa môžu pochváliť tým, že dvere alebo okná či celá fasáda je od firmy Schuco, pretože spĺňajú požiadavky na energetickú úspornosť, komfort, bezpečnosť a trendové dizajnové prevedenie.

Adderley_Grand_Hero

Spoločnosť Aluprof je takisto známa aj vo svete, na stavbách už majú osadené mnohé z ich okenných či dverových alebo fasádnych systémov z hliníka. Medzi najznámejší a najlepší tepelne izolovaný systém patrí MB-104 Passive, ktorý je vhodný na pasívnu výstavbu, pretože spĺňa nároky na ňu požadované. Všetky ich výrobky majú certifikáty z Inštitútu pasívnych domov PHI Darmstadt. Zároveň sú zárukou, že stavba bude mať okná, dvere či fasádu na dlhé roky z materiálu, ktorý je estetický, praktický a bez nutnosti náročnej údržby.