Chráňte drevo olejom

Každý kto má nejaký kus dreveného nábytku niekde v exteriéri veľmi dobre vie, aké dôležité je v prvom rade chrániť drevo. Drevo je azda najpoužívanejší materiál v našich domácnostiach. Používa sa ako podlaha, ako obklad, ale aj ako záhradný nábytok, či plot. Jednoducho drevo je vďačný materiál, ktorý je veľmi príjemný. Preto je potrebné ho ochrániť. Či už si zvolíte lak na drevo, farbu alebo olej na drevo je na vás. V podstate každý náter má ochranný a zároveň aj estetickú funkciu.

dřevěný stůl

Olej na drevo je prirodzený a zároveň chráni drevo

Ak sa bavíme o akomkoľvek drevenom výrobku, podlahe, oknách, obkladoch, každý jeden vyžaduje ochranný náter. Ak si zvolíte olej na drevo je to výborná voľba. Má hneď niekoľko funkcií, ktoré vás potešia a zároveň, ktoré drevo potrebuje. Ak máte teda drevený výrobok dobre pripravený, to znamená, že musí byť očistený od mastnoty, od špiny, nesmie byť mokré, ale dostatočne vysušený, môžete začať nanášať olej na drevo. Nanáša sa pomocou štetca a najlepšie niekde vonku, ak je to možné. AK nie, tak aspoň treba v miestnosti poriadne vetrať. Nanesením oleja na drevo zabezpečíte drevo ochranu pred škodcami a inými zničujúcimi živočíchmi, ktoré drevo časom napadnú a pomaly ho znehodnocujú. Olej na drevo je prírodný, čiže veľmi pekne dokáže vyzdvihnúť kresbu dreva a zachováva si prirodzený vzhľad. Tento fakt mnoho ľudí presviedča o tom, aby olej na drevo použili namiesto farby, ktorá drevo skôr zafarbí. Ďalším a určite nie nepodstatným dôvodom, prečo použiť olej na drevo je to, že veľmi dobre chráni drevo pred slnečným žiarením, pred dažďom a mrazom. Ak máte drevený výrobok vonku, veľmi dobre viete ako veľmi zničujúco pôsobí na drevo dážď či sneh. Práve olejom na drevo viete tejto skaze predísť a drevo si tak zachová krásny vzhľad dlhú dobu. Ak sa o drevo postaráte na začiatku a venujete mu dostatočné množstvo náteru, určite sa vám neskôr odvďačí svojou funkčnosťou.

hromada dřeva

Olej sa používa aj drevené kostoly

Olej na drevo je veľmi často používaný aj na historické budovy, najmä na drevené kostoly. Presne preto, že zanecháva po sebe prirodzený vzhľad.
Viac rád a typov nájdete na https://carodreva.sk/.