Ako ušetriť za vodu

V poslednej dobe sa v médiách často spomínajú prehnane vysoké účty za elektrickú energiu či vodu. Častokrát bolo na vine, staré, pokazené alebo niečím narušené počítadlo. Čiže ak sa to stalo aj vám, že vám prišiel nehorázne veľký účet za niečo čo ste nikdy nespotrebovali, dajte si v prvom rade skontrolovať dané počítadlo odborníkom. No odborník musí byť z energetiky alebo vodárni, pod ktorú spadá vaša domácnosť. Vtedy budete mať menší problém s dokazovaním chybného počítadla a tak sa ľahšie vyhnete povinnosti zaplatiť tento účet.

kapka vody

Čo sa týka šetrenia s vodou, máme pre vás zopár tipov, na ktoré veľa ľudí často zabúda. V prvom rade ak patríte medzi ľudí, ktorí zbožňujú dlhé horúce kúpele, tak ich obmedzte. Využívajte radšej sprchu, ktorá ušetrí nemálo vody. Kúpeľom vo vani spotrebujete tri až štyri krát viac vody ako pri sprchovaní v sprche. Ak tú sprchu skrátite, tak ušetríte ešte viac pitnej vody, ktorá o pár rokov bude vzácna.
Ďalšou radou je polievanie záhradky, či napĺňanie detských bazénov. Ak máte doma studňu, v ktorej je nezávadná voda, tak ju využívajte naplno.

Ak je pitná môžete ju aj piť a využívať na všetko, no veľa ľudí sa takejto vody bojí. Preto ju aspoň využívajte na polievanie vašej záhradky, ktoré robíte raz alebo dvakrát do dňa. Taktiež takúto vodu, ktorá vyhovuje všetkým testom môžete využiť pri napĺňaní bazénov, kde ide nespočetné množstvo litrov vody, čiže aj veľa peňazí.

pokladnička

Opravte si všetky vodovodné kohútiky, ktoré máte v domácnosti a kvapkajú. Za celý deň to môžu byť aj litre vody. Taktiež môžete ušetriť vodu inak. Napríklad ak robíte kávu či čaj zohrievaním vody v kanvici, často tam nalejete oveľa viac vody ako spotrebujete. Odporúčame túto prebytočnú vodu liať do pripravenej nádoby a zalievať ňou kvety, prevarená voda je na kvety najlepšia a zároveň ušetríte.