Herná konzola od Microsoftu pre rok 2018

Aký je vlastne rozdiel medzi novinkami Xbox One a Xbox One X a prečo je práve táto druhá, novšia alternatíva podstatne drahšia?
Aj človek, ktorý sa aspoň pasívne zaoberá novou technológiou sa dnes už zrejme nestačí vymotať s častých vylepšení a inovácií hardvéru jednej konzoly. Vieme, že Microsoft je na trhu s novou hernou konzolou Xbox One, ale okrem nej poznáme aj inovovanú alternatívu pre rok 2018. Zatiaľ čo pôvodný Xbox One kúpime za cca 200 eur, Xbox One X nás vyjde cca 450- 500 eur. Prečo?

xbox

Rozdielnosť pochopiteľne nie je iba v cene, ale predovšetkým v hardvéri a skvelých vychytávkach. Inovovaná verzia bola minulý rok (2017) uvedená ako Project Scorpio a predstavila svoj výkonný hardvér, aký sme dovtedy ešte nevideli. Okrem výkonu sa preukázali aj iné skvelé vlastnosti. Project Scorpio bol koncom roka 2017 často skloňovaným pojmom, pričom dnes ho nájdeme na trhu vo finálnej verzii známej ako Xbox One X, poprípade Xbox One X (Project Scorpio Limited Edition).

U tejto konzoly stanovenej pre rok 2018 je asi najpodstatnejšou charakteristika zobrazenia v podobe 4K, ktorá prináša úplne iné, doposiaľ nevídané grafické zážitky. Xbox One X je považovaný za najvýkonnejšiu konzolu vďaka výkonným parametrom svojho hardvéru, čo má za následok sympatickú rýchlosť zobrazenia pri hraní aj tých najnamakanejších hier, pričom využíva hardvérovo náročné rozlíšenie 4K. Je to dokonalá symbióza grafiky s rýchlosťou, kedy si vychutnáte ten najlepší obraz bez toho, aby ste sa museli obávať sekania obrazu, alebo výpadku hry. Parametre ako 8 jadrový procesor x86 a operačná pamäť RAM 12 GB zvládnu aj tie najťažšie prekážky.

konzole

•         A čo legendárne tituly pre Xbox 360? Na najnovšom Xbox One X spustíte až 300 legendárnych titulov, samozrejme v modernom zobrazení a odnesiete si z nich niekoľkonásobne lepší zážitok.