Sklenené dvere nie sú len módny trend, ale majú svoje funkčné opodstatnenie

Dvere sú neodmysliteľnou súčasťou interiéru, čo majú za úlohu optickým ako aj funkčným spôsobom oddeliť miestnosti. Znie to jednoducho, ale takýto princíp predstavuje veľa variácií. V súčasnosti už totiž nemusíme vravieť len o umiestnení obyčajných dverí, čo pôsobia mohutne, zablokujú prísun denného svetla a zaberú veľa miesta, ale popularite sa teší napríklad trend ako sklenené posuvné dvere, čo do priestorov prinesú predsalen odlišný a vo viacerých aspektoch atraktívnejší efekt.

tri biele dvere

Už len fakt, že sú vyrobené zo skla napovedá, že jednoznačne ide o estetické a moderné dizajnové riešenie, čo ale so sebou prináša aj iné vizuálne kvality, než len atraktívny dizajn. Totiž vieme, že k originálnym vlastnostiam skla sa radí jeho schopnosť prepúšťať denné svetlo a tým pádom sa umiestnenie takéhoto prvku postará o zdravé presvetlenie miestností. Elegantné sklo im navyše dodá ľahkosť a pocit vzdušnosti.

Miestnosť bude pôsobiť priestrannejšie vďaka tomu, že sklenený materiál opticky zväčšuje priestory. Navyše prevedenie takýchto dverí predstavuje štýlový variant, ktorý je síce dostatočne odolný vďaka použitiu kaleného či tvrdeného skla, ale takéto dvere určite nepôsobia mohutným dojmom, skôr naopak. Výsledkom je efekt, kedy sú síce miestnosti viditeľne rozdelené na požadované časti, no aj napriek tomu akoby tvorili jeden funkčný celok. Orientácia v takomto priestore je tak veľmi prehľadná a praktická pre všetkých, čo daný objekt obývajú.

žena otvára dvere

Fakt, že časť interiéru bude pôsobiť priestrannejším a väčším dojmom, nemusí byť len optickou ilúziou. Pretože ak si vyberieme typ sklenených dverí s posuvným otváraním, v skutočnosti šetríme miestom. A to vďaka ich princípu otvárania, ktoré spočíva len v praktickom zasunutí krídla dverí do strany. Nemusia sa otvárať typickým spôsobom, čo inak zaberá zbytočne moc miesta, ktoré sa dá využiť napr. na umiestnenie dekoračných prvkov.