Internet- začíname ho byť prejedení

Prejavujú sa viaceré známky, na základe ktorých tvrdím, že internetu začíname byť pomaly presýtení. Je to ako keď si obľúbite určité jedlo, jedli by ste ho stále, určite by ste na ňom časom začali vidieť aj negatívne stránky, minimálne by Vám už nebolo také vzácne, hľadali by ste na ňom čoraz viac zlého a zrejme oprávnene. Začali by ste „dochucovať“ jeho receptúru, čím by sa čoraz viac vzďaľovalo chuti, akú ste na začiatku milovali. Následne by ste dali možnosť aj iným, aby do jedla pridali vlastné prísady, no okrem jemnej polevy by ste určite natrafili aj na trpké a horké prísady, na niektorých prísadách by ste si dokonca poškodili zuby alebo pokazili žalúdok.

pracoviště

Užívateľ internetu na začiatku videl samé pozitíva, dostupnosť jeho obľúbených médií, kontakt so svojimi známymi, kontakt s overenými obchodníkmi a zamestnávateľmi, dostupnosť zaujímavých tém a hobby. V poslednej dobe sa však skôr, než o týchto pozitívnych veciach spojených s internetom, začína písať čoraz viac o jeho negatívnych vlastnostiach.

Pozitívne ohlasy a odporučenia využitia internetu prestávajú byť pre čitateľa zaujímavé, dnes ho skôr zaujmú „katastrofické odhalenia“, ako sociálne siete dokážu získať a zneužiť osobné údaje, ako sa ľudia stávajú obeťami kyberšikany, kyberkriminality, online podvodov, ako okrem klasickej siete existuje dark net a dark weby,… áno, tieto veci sa dejú a je určite správne na ne upozorniť, ale pamätajme, internet nám má v prvom rade pomáhať.

kancelář

• Venujme väčšinu pozornosti jeho kladným stránkam, nepodliehajme jeho rozrastajúcej sa negativite. Internet predsa vznikol z iných dôvodov .

• Proti negatívnym stránkam online sveta a zločinom, aké som spomenul by sa určite malo zakročiť a bojovať proti nim, ale bežný človek má výhru dávno vo vrecku, pokiaľ sa týmto zlým nástrahám bude vyhýbať, ignorovať ich a bude prirodzene opatrný.