Detoxikácia organizmu

Škodlivé látky, toxíny, ťažké kovy,… to všetko sa nachádza všade okolo nás. Do ľudského organizmu sa tieto látky dostanú jedlom, vzduchom, ktorý dýchame a aj kožou (rôzne kozmetické prípravky založené na chemickom základe). Nejde tu o zdravé či nezdravé jedlo, ide o to ako boli suroviny na prípravu jedla pestované, alebo chované – pesticídy, rastové hormóny, umelé hnojivá, antibiotiká,… to všetko sa dnes pri získavaní surovín používa a odtiaľ sa to dostáva do nášho organizmu. O znečistenom ovzduší je asi aj škoda hovoriť – kvalita ovzdušia je značne poznamenaná ľudskou činnosťou a kozmetický priemysel v snahe predať čo najviac svojich produktov siaha po rôznych syntetických materiáloch.

salát

Únava, vyčerpanosť môžu byť jedným zo znakov, že vo vašom organizme je veľa odpadu. Zbaviť sa ho môžete detoxikáciou. Okrem toho, detoxikácia vám pomôže aj pri zhadzovaní hmotnosti. Ak plánujete chudnúť, vašim prvým krokom by mala byť detoxikácia.

Zbavte sa odpadu vo svojom organizme.
Kým je škodlivín v nás menej telo si s nimi vie poradiť. Keď sa však zvýšia je pre organizmus náročné udržať sa v normálnom chode. Neustálim prísunom týchto nebezpečných látok náš stav len zhoršujeme.

Detoxikácia je jediným riešením ako svoj organizmus reštartovať. Stačí na pár dní zmeniť jedálniček a vymeniť kozmetiku sa organickú (s prívlastkami bio, alebo eko). Miesto tučných a ťažkých jedál si na pár dní doprajte zdravú stravu – zeleninu a ovocie. Váš organizmus túto stravu jednoduchšie strávi, lepšie rozloží a získa z nej potrebné vitamíny, minerály a živiny. Imunitný systém celého tela sa zregeneruje, obnoví a začne sa zbavovať všetkých toxínov a odpadu.
Aj vaša pokožka sa vám za zmenu prípravkov určených na jej starostlivosť poďakuje. Získa viac sviežosti, jasu, vyhladí sa a bude pevnejšia a pružnejšia. Omladnete o pár rokov – kto by to nechcel?.

znečištění

Najvhodnejší čas na detoxikáciu je jarné a letné obdobie. Práve vtedy začína dozrievať čerstvá zelenina a ovocie. Uprednostnite sezónne suroviny, ktoré sú dopestované vo vašom regióne. Tie obsahujú najmenej umelých hnojív a pesticídov, čo sa o ovocí a zelenine z dovozu nedá povedať.