Výhody masky z aktívneho uhlia pre vašu pleť

Než sa pozrieme na to, čo tieto použitia a výhody sú, poďme sa pozrieť na to, čo je vlastne aktívne uhlie.
Samozrejme, je úplne odlišné od dreveného uhlia, ktoré ide do varenia a grilovania! Aktivuje sa drevené uhlie používané v kozmetických výrobkoch, čo znamená, že sa zahreje alebo upraví tak, aby sa jeho absorpčné schopnosti stali intenzívnejšími. To sa robí zvýšením povrchovej plochy prostredníctvom rôznych chemických procesov.

kráska

Pro tip:  Aktívne uhlie je ponúkané mnohými renomovanými značkami krásy ako produkt a môže byť tiež vyrobené doma pomocou niekoľkých jednoduchých krokov.
Aké sú výhody aktivovaného uhlia pri použití ako tvárová maska?
Aktívne uhlie má množstvo výhod naprieč zdravotníckym a kozmetickým priemyslom a už desaťročia sa používa v domácnostiach, nemocniciach a salónoch na liečbu mnohých ochorení. Ako tvárová maska ​​dodáva viditeľné výhody a zabezpečuje vždy žiarivú a zdravú pokožku. Poďme sa pozrieť na to, čo môžete dosiahnuť použitím aktívneho uhlia na tvári.
Absorbuje toxíny z pokožky
Možno najobľúbenejší prínos masky na tvár z aktívneho uhlia je skutočnosť, že je to najlepší prostriedok na detoxikáciu na trhu pre vašu pokožku! Cez deň prispievajú k vytváraniu toxínov pod kožou rôzne faktory. Patrí medzi ne znečistenie, prílišné vystavenie sa slnečnému žiareniu, environmentálne faktory, rozmary počasia, faktory súvisiace so životným štýlom, ako je strava, stres, chemické výrobky aplikované na kožu a tak ďalej. Postupom času, aj keď čistíte, tónujete a hydratujete svoju tvár a krk dobre, tieto toxíny sa hromadia pod pokožkou a môžu spôsobiť rôzne kožné a zdravotné problémy. Ak chcete vytiahnuť toxíny úplne z kože, tvárová maska ​​s aktívnym uhlím je ideálnym riešením.

kosmetika

Vyrovnáva nadmernú produkciu mazu
Nadmerná produkcia mazu v koži môže byť problémom najmä pre mladých, ktorí bojujú s hormonálnymi zmenami v tele a pokožke. Keď sa na pokožku aplikuje tvárová maska ​​s aktívnym uhlím, môže pomôcť absorbovať túto nadmernú produkciu, vyrovnať hladiny kožného mazu a zabezpečiť, aby sa odstránilo všetko, čo je nad rámec požadovaného vylučovania mazových žliaz. Ak však máte suchú alebo šupinatú pokožku, nepoužívajte ju príliš často, maximálne raz týždenne.