Čo znamená pojem internet?

Slovo internet vzniklo skrátením anglického spojenia interconnected networks, čo v preklade znamená internetové spojenie.
Internet je celosvetová počítačová sieť, ktorá vznikla v USA Počas studenej vojny prepojením prvých dvoch počítačových uzlov siete Arpanet. Internet bol vytvorený tak, aby prežil jadrovú vojnu, koho by to bolo napadlo, že naša každodenná rutina vznikla počas vojny ?
notebook na stole.jpg

Ako sa môžem pripojiť na internet ?
Možností je naozaj veľa a pripojiť sa dá skoro všade. Obľúbeným pripojením je napríklad WIFI, na ktorú sa pripojíme pomocou zadaného hesla a však dá sa to aj cez káblové či mobilné pripojenie, je na vás, ktorú z možností si vyberiete. Slovensko má vlastné internetové siete poskytovatelia sú Telecom, Orange alebo O2.
Najnavštevovanejšie stránky na internete.
Prvou najnavštevovanejšiou stánku je GOOGLE.COM, kde nájdete všetky odpovede na vaše otázky. Okrem rôznych stránok tu nájdete aj obrázky, videá či mapy. Obľúbenou stránkou je aj YOUTUBE.COM, kde nájdete mnoho hudobných videí, filmov, rozprávok… Ďalej tu máme FACEBOOK.COM je to stránka, ktorá nám umožňuje kontaktovať sa s priateľmi či rodinou.  Je potrebné vytvoriť si svoj vlastný účet, na ktorom si môžete vkladať rôzne fotky, videá statusy a zdieľať ich tak medzi svojimi priateľmi, ktorí môžu vaše príspevky lajkovať, komentovať alebo zdieľať.twittwr.jpg
Každodenná bezpečnosť na internete
Príde vám emailom čudný odkaz ? V žiadnom prípade naň neklikajte. Tieto podozrivé odkazy vás môžu presmerovať na nebezpečné web stránky, z ktorých si môže odniesť rôzne vírusy či prípadne ukradnúť niektoré z vašich osobných údajov a zneužiť ich tak vo svoj prospech. Na každom vašom vytvorenom účte si vždy zadajte dostatočné silne heslo. Určite si heslá nezapamätávajte do systému niekto by ich tak mohol využiť a narušiť tak vaše súkromie.