Aquaparky na Slovensku a čo sa snažia robiť inak

Aquaparky na Slovensku sú bezpochyby jednou z našich najnavštevovanejších atrakcií a zariadení v rámci cestovného ruchu. Vzhľadom na množstvo termálnych a prírodných prameňov sú viac-menej rovnomerne rozmiestnené po celom území našej krajiny, a preto za príjemnými zážitkami strávenými v nich nemusia merať dlhú cestu ani ľudia z najodľahlejších kútov Slovenska. Aquaparky na Slovensku vyrástli ako huby po daždi. Určitá skupina ľudí im dlhú životnosť nedávala, no svojim prispôsobením sa požiadavkám návštevníkov a širokým programom rôznych aktivít sa stali neodmysliteľnou súčasťou domáceho cestovného ruchu.

tobogány

Aquaparky na Slovensku a ich pružné reagovanie na požiadavky návštevníkov


Ako sme už spomínali, na začiatku minulého desaťročia vyrástlo množstvo aquaparkov na Slovensku a toto obdobie bolo označované za boom v tejto oblasti. Do istej miery tomu prispela aj zmeny klímy, no zásadnejšie je získavanie termálnej vody z podzemia, ktorá dokáže návštevníkom poskytnúť kvalitné využitie bazénov a atrakcií aj v období výkyvov počasia. Návštevnosť v aquaparkoch na Slovensku zásadne neklesla ani počas hospodárskej krízy a manažment mnohých z nich to odôvodňuje práve uprednostnením návštevy aquaparku pred dovolenkou v zahraničí v týchto ekonomicky nie príliš pozitívnych časoch.

Aby si návštevník dokázal vychutnať pobyt v nich čo najlepšie, mnohé aquaparky stanovili limit návštevníkov v tom istom čase. V praxi to znamená, že niektorý z aquaparkov na Slovensku pustí, pri dosiahnutí tohto limitu, do svojich priestorov len toľko ďalších návštevníkov, koľko z nich aj odíde. Cieľom je v danom momente priniesť všetkým zákazníkom maximálny komfort, výsledkom je následne prijateľná čakacia doba na jednotlivých atrakciách a nie práve preplnené bazény. Množstvo z týchto aquaparkov na Slovensku ponúka zvýhodnené balíčky aj cez rôzne zľavové portály. Nemusíte sa teda obávať, že ak sa rozhodnete niektorý z nich navštíviť, budete čakať pred bránami, kým niektorý z návštevníkov opustí jeho priestory.

aquapark

Aquaparky nezaspali dobu a mnohé z nich sa snažia nielen vyprofilovať špeciálnu vodnú ponuku, ale prilákať návštevníkov aj po programovej stránke. Výsledkom je následne zostavenie súťažných, zábavných ale i kultúrnych podujatí, z ktorých si budú určite vedieť vybrať to svoje deti i dospelí. Typické sú tanečné zábavy vo vode i na suchu, grill párty či koncerty populárnej hudby.

Množstvo ďalších zaujímavých informácií nájdete na internetovej stránke http://nasavoda.sk/.