Ako chudnúť s láskou?

Verím, že schudnúť nemusí byť až také ťažké. Podľa prieskumu 290 lekárov primárnej starostlivosti od spoločnosti Harris Interactive:


     89% lekárov verí, že je ich povinnosťou pomôcť pacientom schudnúť.

     72% tvrdí, že neboli zaškolení na riešenie problémov s hmotnosťou.

     87% lekárov váži svojich pacientov pri každej návšteve.

     45% hovorí, že pravidelne diskutujú o hmotnosti s pacientmi.

láska


Tak prečo lekári nepomáhajú ľuďom viac?

 

Verím, že nikdy nedosiahnete a neudržíte si zdravú váhu, kým sa neučíte milovať seba aj s tými pár kilami navyše. Ak je vaša túžba schudnúť poháňaná negatívnymi myšlienkami a nenávisťou k sebe, chudnutie sa pre vás stáva trestom www.offerta.sk/chudnutie-ktore-vas-bude-bavit/ . Viete, o čom hovorím. Scenár vyzerá takto nejako:


V živote vám niečo chýba a tak otvoríte chladničku a vytiahnete si zmrzlinu. Možno vás to naplní, ale len na chvíľu, kým neprídu výčitky svedomia typu „Si lúzer. Nemáš žiadnu vôľu. Nemôžem uveriť, že si si dal/a tú zmrzlinu. Veď to je celý tvoj povolený denný príjem tuku. Nič nerobíš správne. A ak sa nedokážeš ovládať, budeš po zvyšok svojho života tlstý/á a škaredý/á a nikto ťa nikdy nebude milovať. Nenávidím sa. „ Cítite sa tak hrozne, že tú zrzlinu zjete celú.

 

Potom je jasné, že nedokážete schudnúť. Verím, že musíte začať s láskyplným prijatím seba. Každý z nás bol vytvorený ako perfektná bytosť. Ste krásna, dokonalá osoba bez ohľadu na to, čo svet vidí zvonka. Musíte spätne získať, ctiť si a milovať túto časť seba, aby ste začali svoju cestu k zdravej hmotnosti. Pokiaľ sa trestáte tým, že sa snažíte schudnúť, jednoducho to nebude fungovať. Dokonca aj keď stratíte pár kíl, pretože ste obmedzili počet kalórií za deň, pravdepodobne aj tak zistíte, že sa nenávidíte. Treba predovšetkým zmeniť vzťah k sebe samému. Všetko je v hlave.

joga

 

Naučte sa mať sa rád/rada, oceňte sa každý deň, pozrite sa na seba do zrkadla a prejavte si úctu a lásku a uvidíte, že so vzrastajúcou sebaláskou kilá pôjdu dole.

Ohodnoťte příspěvek